Czy da się streamować, jaki bitrate ustawić?

Youtube-red  Czy da się streamować, jaki bitrate ustawić?
Hej! Jestem tu totalnie nowym człowiekiem, więc jeśli w złym dziale piszę to przepraszam, czytałem regulamin.
Co do mojego problemu to nie wiem jaki bitrate ustawić. Mam słaby sprzęt, ale dobry internet.
Net to światłowody z ok. 30-40mb/s pobierania, z uploadem może być trochę słabiej, ale dawno nie sprawdzałem.

Mój sprzęt to:
4GB Ram
Intel Celeron N2840 2.16GHz CPU
Intel HD GPU (takie magiczne bez oznakowań, dokładnie.)
Pamięć na dysku ok. 900gb-1tb (trochę mnie oszukali z dyskiem i po kalkulacji wyszło trochę powyżej 900gb zamiast 1tb)

Z góry mówię, że nie zależy mi jakoś wielce na nagrywaniu gier lepszych, mocniejszych, etc., mi zależy na VN'ach (coś w stylu doki doki czy jake's love story [już możecie mnie hejtować że jak taki weeb może w ogóle być graczem]), bo wiem, że z innymi grami, szczególnie w 3d by było trudno. Ewentualnie jakieś platformówki, gry przeglądarkowe, etc.
Przy okazji poprosiłbym jakieś tipy by mniej się cięły gry. Myślałem nad zwiększeniem priorytetu gry, ale nie wiem ile by to pomogło.

Jeśli macie pisać, że nie da się nic zrobić na moim shicie to wiedzcie, że ja się zgadzam. Nagrywałem już jednego vn'a na youtube i się nie ciął, ale wiem, że ze streamami jest bardzo gorzej.
To chyba tyle, pozdro.
polubienia 0 +1
RE: Czy da się streamować, jaki bitrate ustawić?
Download nie ma nic do streama, Ty nadając transmisję wysyłasz dane więc liczy się upload, wejdź na speedtest i sprawdź, jeżeli upload masz poniżej 5MB/s to raczej bym nie zaczynał streamowania. Bo jakość będzie na poziomie 480p i to w porywach plus sprzęt nie będzie to raczej przyzwoicie wyglądać. Ja nie będę Cię "hejtować" za sprzęt bo każdy ma to co ma, jednakowoż moja rada jest taka, że jeżeli nie ma sprzętu choć ze średniej półki plus neta na poziomie ""10MB/s UPLOAD"" to nie ma co zaczynać, bo ludzie mając dostęp do streamów typu 1080p plus 60 klatek nie będą Cię licznie odwiedzać jeżeli wgl. Co do gier to jeżeli byś nawet grał w pasjansa a miał coś ciekawego do powiedzenia i fajnie to pokazał to będzie widownia. Myślę, że wyczerpująco Ci odpowiedziałem kolego :)
polubienia 0 +1
www
RE: Czy da się streamować, jaki bitrate ustawić?
Nie ma szans, za słaby procesor a i na zintegrowanej grafice w nic nie pograsz.
polubienia 0 +1

www
RE: Czy da się streamować, jaki bitrate ustawić?
Niestety, ze sprzętem u Ciebie kiepsko :/ Jeśli chodzi o grafikę to w sumie nie ma ona takiego znaczenia w streamowaniu, szczególnie jak chcesz nadawać starsze/mało wymagające gry. Ale jako, że Twoja grafa jest zintegrowana to dodatkowo obciąża procesor. No i mało pamięci jak na LIVE. OBS potrafi żreć pamięć jak głupi podczas streama, ja musiałem dokupić dodatkową kość 8GB (mam teraz 16) żeby gra mi nie cięła pod koniec LIVE.
Jeśli zaś chodzi o Upload to skoro twój Download jest na poziomie 30-40, a Upload to często 10%, więc obstawiałbym jakieś 3-4 mb/s, co jest dosyć kiepskie jak pod streamowanie :/
polubienia 0 +1

RE: Czy da się streamować, jaki bitrate ustawić?
Sprzęt całkowicie do wymiany. internet upload pewnie masz na poziomie 4mb wiec tez za słaby
polubienia 0 +1
www