Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Czy promowanie w AdWords działa? Krótki test.

Czy promowanie w AdWords działa? Krótki test.
Piszę ten temacik jako informacja dla innych.  
Czy promowanie w AdWords na YouTube działa? Działa napewno, ale czy skutecznie?


Wykupiłem groszową kampanię w celu sprawdzenia jak to w ogóle uruchomić, skonfigurować, poprostu zobaczyć jak to obsługiwać przed zamiarem wykorzystania usługi za kilkaset PLN.   


Kampania za śmieszne, groszowe 20 PLN na zakopanym i nieoglądanym filmiku.
Kampania trwała 11 dni - budżet dzienny google ustaliło na 1zł 43 gr czyli stawka w sumie żadna. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że po kilku dniach budżet okazał się za mały i skuteczność została ograniczona. Kampania nie miała za co pracować. Wyjaśnienie pojęć wg. AdWrods

Wyświetlenia - Wyświetlenie jest naliczane za każdym razem, kiedy Twoja reklama pojawi się w sieciach reklamowych Google, np. w wyszukiwarce Google, YouTube lub aplikacjach i witrynach innych wydawców. Wyświetlenia wskazują, jak często użytkownicy widzą Twoją reklamę. 

Obejrzenia - Obejrzenie jest rejestrowane, gdy ktoś obejrzy 30 sekund Twojego filmu (lub cały jeżeli jest krótszy niż 30 sekund) lub wejdzie z nim w interakcję - zależnie od tego co nastąpi wcześniej. Interakcje obejmują kliknięcia z nakładek z wezwaniem do działania, kart i banerów towarzyszących. EFEKTY:
RAPORT ADWORDS
Tabela przedstawia ile razy użytkownikom YT wyświetliła się moja reklama i jak przełożyło się na to obejrzenie filmu.
[Obrazek: 52cb57b4aa86b2fd.jpg]RAPORT ANALITYKA:
Ten raport obejmuje dane z tygodnia przed działaniem kampanii i tydzień po jej zakończeniu.
Przedstawia liczbę wyświetleń filmu przed, w czasie i po działaniu kampanii.
[Obrazek: 38694b4b63e3cc8b.jpg]


Uwaga - pierwsza tabela zawiera działanie 11 dni kampanii, a analityka 9 dni. Chodzi o to, że w kampanii adwords zaliczane są reklamy In-STREAM i IN-DISPLAY, a analityka pokazuje tylko suche wyświetlenia.  Nie chcę się rozpisywać bo troszkę bardziej skomplikowany temat, ale tylko daję znać aby ktoś nie dziwił się niepotrzebnie o co chodzi.Powtarzam po kilku dniach kampania została ograniczona w powodu zbyt małego budżetu.Podsumowując:Czy to działa?     Działa
Czy trzeba się znać?  Tylko dla YT, nie trzeba. Promowanie filmu z poziomu YT ogranicza się do wpisania tytułu dla filmiku który ma się reklamować. Nie trzeba żadnej wiedzy.
AdWords to potężne narzędzie, które daje ogrom możliwości jeżeli chcemy reklamować witrynę w całym internecie. Wtedy faktycznie opcji jest ogrom i trzeba się na tym znać.  Promowanie z poziomu menedżera YT wyklucza potrzebę wiedzy i sprowadza się do kilku kliknięć i ustawienia podstawowych parametrów.


Największy problem? Trzeba się z tego rozliczać i promowanie wolno wykupić tylko na firmę, działalność gospodarczą itp. Da się puścić promowanie na osobę fizyczną ale jest to nie legalne bo trzeba się z tych usług rozliczać, a google nie zezwala na używanie tych usług przez osobę fizyczną.  Da się to puścić na fizyczną osobę ale jakie będą konsekwencje - nie wiem. 


Nalezy pamiętać, że AdWords samo za nas nic nie zrobi. Trzeba wypalić idealnym filmem w idealną sytuację na YT, a złapani widzowie muszą odczuć, że kanał na który trafili jest wart subskrybowania i powrotu po kolejne materiały.  Jak chcesz promować to musi być to tego warte. Inaczej tracisz pieniądze.
polubienia 2 +1

www
RE: Czy promowanie w AdWords działa? Krótki test.
W sumie spoko, tylko kluczowe tutaj jest:

MarTum napisał(a):Nalezy pamiętać, że AdWords samo za nic nie zrobi. Trzeba wypalić idealnym filmem w idealną sytuację na YT, a złapani widzowie muszą odczuć, że kanał na który trafili jest wart subskrybowania i powrotu po kolejne materiały.  Jak chcesz promować to musi być to tego warte. Inaczej tracisz pieniądze.

I AdWords trzeba traktować raczej jako boost, niż sposób na karierę. Albo wstrzelisz się i będziesz się trendować, albo i tak nici. Na pewno AdWords lepszy, niż kupowanie fake subów/wyświtleń.

BTW. http://www.conowego.pl/aktualnosci/265-t...dzy-26923/
polubienia 0 +1
RE: Czy promowanie w AdWords działa? Krótki test.
Dziękuję za ten temat. Dobrze wiedzieć jak to wygląda.
polubienia 0 +1

www
RE: Czy promowanie w AdWords działa? Krótki test.
Wiem, że odkopuję stary temat, ale sam podjąłem się kampani ADwords i na dziewiąta rocznicę katastrofy Smoleńskiej wypaliłem z filmem o Smolensku i dezinformacji, film z 120 viewsów wybiło w trzy doby do 720 views, reklama in stream, byłem zszokowany, wydane pieniądze na kampanie to równowartość 35 pln, jednak nie przełożyło się na to na wzrost subskrybentów, być może po prostu kanal nie podpasował widzom.
polubienia 0 +1