Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Wyróżnij swój kanał!

Soil_layers  Wyróżnij swój kanał!
Witam
Kanał na youtube prowadzisz już od jakiegoś czasu, potrafisz dobrze skomentować sytuację, dbasz o jakość audio i wideo, obejrzałeś dwadzieścia poradników o robieniu miniaturek, opis i tagi zawierają najlepiej wyszukiwane słowa kluczowe, tytuł dobrze opisuje film, a średni czas oglądania twoich filmów wynosi 90%. Pytanie czemu jeszcze na twojej ścianie nie wisi słynny złoty przycisk?

Już ci odpowiadam, otóż na naszym ukochanym serwisie jest ponad 8300 youtuberów, którzy przekraczają liczbę 1000 subskrybcji i wiele więcej twórców poniżej tej liczby. Dzisiaj każdy ma super zadbany każdy z powyżej wymienionych aspektów i tworzy dobre produkcje. Co możesz z tym zrobić? Tak jak w biznesie, jako dobry przedsiębiorca WYRÓŻNIJ SIĘ i zbuduj stabilną markę a klienci, gdy będą wybierali produkt będą udawać się prosto do ciebie!

Każdy przypadek, należy rozpatrywać indywidualnie mimo to jest kilka rzeczy, które możesz zrobić aby wyjść przed szereg:


 1. Zmniejsz swoją konkurencję, przez dokładne uściślenie kategorii.
Załóżmy, że nagrywasz gry komputerowe, weźmy przykład z gry która jest mi bardzo dobrze znana "The Forest". Możesz pomyśleć, że The Foresta nagrywa/ło 500 osób, ale tak naprawdę nie każdy nagrywał to samo. Jeżeli też chcesz nagrywasz The Foresta wyróżnij swoją serię czymś czego jeszcze nie było, lub podpierz z zagranicznych kanałów, najlepiej jeżeli wcielisz w życie pomysł, na który sam wpadłeś. Podam kilka przykładów dotyczących tej gry, możesz je jednak odnieść do swoich serii:

 • Tryb trudnośći - większość osób nagrywa na normalnym/trudnym, wyróżnij się i zaprezentuj próbę przetrwania na hard survival modzie!
 • Licznik śmierci - dodaj bajerancki licznik, w który będziesz klikał za każdym razem, gdy zginiesz.
 • Fabuła - Z reguły ludzie przechodzą grę na dwa sposoby: 1. Prowadzą fabułę otrzymaną od twórców gry 2. Budują fajne budowle i zwiedzają jaskinie. Może dobrym pomysłem byłoby stworzenie "serialu" przedstawienie własnej historii, zwrotów akcji, wytłumaczenie sekretów, których twórcy nam nie chcą zdradzić?
 • Cel - słyszeliście o gościu zajmującym się minecraftem a jego celem było dojście NA KONIEC MAPY? Nierealny cel przyciągnął do niego ludzi. Oczywiście możesz postawić sobie wyzwanie wykonalne, ale na tyle trudne że innym się nie chce tego robić, chociaż chętnie obejrzą u ciebie. Przykładowo: 1. Obuduj wyspę palisadą 2. Zbuduj ZOO 3. Zrób most z jednego końca wyspy na drugi 4. Odwzoruj prawdziwe miasto 5. Postaw nielegalną produkcję metamfetaminy w zaroślach należącą do kartelu chronioną przez zmutowanych ludzi
 • Challenge - postaw sobie wyzwanie np. możesz zabijać mutanty i zwierzęta tylko i wyłącznie "nogą mutanta".
 • Regularność - przeciętna seria z The Forest trwa od 30 do 60 odcinków. Jeżeli nie na tym nie zastopujesz i regularnym wrzucaniem dojdziesz do przykładowo 300+ to przyciągnie odbiorców interesujących się co robiłeś tak dużo czasu.
     2. Jak możesz ciekawiej tworzyć tytułu?
Załóżmy, że nie masz jeszcze tych 100 000 subskrybcji, interesuje się tobą 20 osób i dajesz tytuł "ZGINĄŁEM W MINECRAFT", nie będę cię oszukiwał każdy ma to pomiędzy pośladkami, ale możesz zmodyfikować tytuł zachowując jego docelowy cel, czyli zamiast "ZGINĄŁEM W MINECRAFT" napisz "ŚMIERTELNA WALKA ZE STADEM WILKÓW", wtedy osoba nie interesująca się tą grę wejdzie z ciekawości zobaczysz jak obskakujesz wpierd*l od stada wilków i wypada diamentowa zbroja, którą robiłeś od 10 filmów. Jeżeli dbasz o jakość to jest spora szansa, że części osób się spodobasz i znajdą na twoim kanale coś dla siebie ;)
      3. Miniaturki - Tak, tak wszyscy wiem że potrafisz zrobić fajną miniaturkę, ale ile jest osób które dodają do niej charakterystyczny element? Chodzi o to, żeby wszystkie twoje miniaturki były spójne, za nim twój widz zdąży przeczytać tytuł lub przyjrzeć się miniaturce już na pierwszy rzut oka będzie wiedział, że to twój film. Kilka przykładów jak to uzyskać:
[Obrazek: maxresdefault.jpg] • Dodaj ciekawą ramkę - dobrze komponującą się z resztą, po której widz łatwo rozpozna czyj to film i od razu w niego wejdzie.

[Obrazek: maxresdefault.jpg] • Umieść siebie na miniaturce - o ile nie jesteś kamerzystą Kruszwila każdy na pewno będzie wiedział kto opublikował film. Warto wspomnieć, że widz wybierając między filmem z "żywą osobą" na miniaturce i miniaturką bez człowieka, chętniej zaufa tej na której widzi twórcę, najlepiej z emocjami na twarzy oddającymi klimat twojego odcinka.

[Obrazek: maxresdefault.jpg]


 • Kolorystyka i "stały element" - zacznij korzystać z jednego koloru, który w twoim środowisku (zależnie czym się zajmujesz na swoim kanale) będzie kojarzył się z tobą. Fajny efekt uzyskuje się też przez wycięcie kawałka paska z boku ekranu (jak powyżej) lub zaokrąglenie połowy rogów i wypełnienie gradientem, tutaj ogranicza cię kreatywność te przykłady są po to, żeby cię zainspirować ;)

    4. Najprostsze i najskuteczniejsze - Reklama - część osób używa mediów społecznościowych, żeby dotrzeć do większej liczby odbiorców. Też możesz to robić to bardzo dobrze pokazuje, że dbasz o swoją markę. Jednak jeżeli jesteś pewny swoich filmów i jedyną barierą jest trafienie do nowych ludzi, najszybciej zrobisz to kupując reklamę w Google Ads. Polecam ci wcześniej sprawdzić w analityce, kto dokładnie cię ogląda i do tych ludzi kierować promocję. Reklama 22 letniego faceta jeżdżącego na motorze, która trafi do 6 letniej dziewczynki szukającej nowego filmu Sex Masterki raczej nie da ci zbyt wielu korzyści.

TO NA TYLE!
Ten poradnik stworzyłem, żeby podzielić się z tobą moim doświadczeniem które zgromadziłem przez 2 lata działania na youtube, ale też żeby zapisać rady na przyszłość i do nich wracać ;). Mam nadzieję, że cię zainspirowałem a moje propozycje będą dla twojego kanału kolejnym krokiem na przód. Powodzenia!

    
polubienia 1 +1
www
RE: Wyróżnij swój kanał!
Świetnie i szczegółowo napisany poradnik chyba zawarłeś w nim wszystko co potrzebne w tym kilka świeżych rzeczy o których mało kto mówił. Wielkie dzięki za ten poradnik na pewno skorzystam.
polubienia 0 +1
RE: Wyróżnij swój kanał!
Mało odkrywcze, ale na tym forum jest mnóstwo osób, które powinny to przeczytać. W końcu sensowne tematy :)
polubienia 0 +1

www
RE: Wyróżnij swój kanał!
No ale jak wygląda sprawa z tagami? Bo szczerze to zawsze przy dodawaniu nowego filmu nie mam ochoty uzupełniać tej rubryki, bo wiem, że mój filmik znajdzie się dopiero na 4/5 stronie, a nawet dalej...

A jeśli tworzę, np. kompilację wszystkich scen śmierci (po angielsku) gry, która nie cieszy się zbytnio wysoką popularnością, a właściwie to znikomą, to czy powinienem dawać jakiś chwytliwy tytuł zamiast All death scenes in NAZWA GRY? I czy powinienem robić miniaturkę czy może zwykła wygenerowana przez YT?
polubienia 0 +1
RE: Wyróżnij swój kanał!
spoko poradnik, bardzo pomocny
polubienia 0 +1
RE: Wyróżnij swój kanał!
Fajny napisany poradnik !
polubienia 0 +1

www
RE: Wyróżnij swój kanał!
z pewnością będę pamiętał o wskazówkach
polubienia 0 +1

www
RE: Wyróżnij swój kanał!
Rewelacja!
polubienia 0 +1
RE: Wyróżnij swój kanał!
super ;D
polubienia 0 +1