Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co ulepszyć w kanale?

Youtube-red  Co ulepszyć w kanale?
Siema

Kontent mojego kanału to jedna gra - The Forest. Z pośród masy ludzi nagrywających tą grę, mnie wyróżnia: 1.Najtrudniejszy poziom trudności 2.Liczba odcinków (w tej chwilli jest ok. 40, typowa seria z tej gry kończy się po 40-60, ja planuję przez lata nagrywać wyłącznie tą grę i na koniec 2019 mieć ich 300). Dbam o jakość audio i wideo, robię dobre miniaturki, tytuły zachęcają do kliknięcia, reszta ustawień też jest ok. Rzadko dodaję krótkie filmy z charakterem ciekawostkowym np. pokazujące co jest za granicą mapy. Co do treści, 10 filmów temu zacząłem robić cięcia, dbać o dykcję i ją ćwiczyć i staram się jak najbardziej ciekawie przedstawiać rozgrywkę.

Co do analityki:
Klikalność miniaturek: 10-15%
Czas oglądania: 35-40%
Źródła wizyt: 
22,7% - funkcje przeglądania
22,6% - powiadomienia
15,9% - strony kanału
15,1% - proponowane filmy
14,6% - zewnętrzne

Na drugim kanale, którego nie mogę już prowadzić miałem po 1k-2k wyświetleń na film, 10-20 komentarzy i bardzo mnie cieszyło, że ludzie mnie oglądają, komentują filmy, dają rady, propozycję, spotykam ich w grze i mnie poznają i prowadzą ze mną ten kanał.
Bardzo mi tego tutaj brakuje. Nie proszę o subskrybcje, jeżeli to czytasz proszę cię o zajrzenie na mój kanał i napisanie tutaj czego brakuje,
co poprawić i jak mogę sprawić żeby film był jeszcze bardziej ciekawszy. Zagrajpedię, która jest na forum odwiedzam i uczę się z niej regularnie, bardzo chętnie usłyszę co ma do powiedzenia każda osoba, zarówno z mniejszym jak i dużym doświadczeniem  :D
https://www.youtube.com/channel/UCoyvd2n...NZ1isQgnCA
polubienia 0 +1
www
RE: Co ulepszyć w kanale?
Zacznę od rzeczy mniej ważnych, a te ważniejsze zostawię na koniec.

1. Cała szata graficzna kanału jest do zmiany. Postaraj się o profesjonalny baner i avatar, bo to można dostać za darmo, albo za jakieś grosze.
2. Miniatury. Jakość Twoich zdjęć(Ciebie), jest zła, a z pewnością niewystarczająca, jak na dzisiejszy YT. Abo zrób to profesjonalnie, dobrym aparatem z dobry oświetleniem, albo wcale tego nie wstawiaj. Dodam, że Twoje pozowanie, całkiem mi się podoba i jest tutaj potencjał(w przyszłości na pewno chcesz dodawać miniatury ze swoją mordką, to jest trendowane, tylko tak jak mówię, potrzebny dobry sprzęt).
3. Nazwa kanału sztampowa i nie jest zgodna z SEO. Wpiszę Twoją ksywę w wyszukiwarkę i znikasz w gąszczu innych mega popularnych filmów: https://www.youtube.com/results?search_q...ival+games
4. Jakość mikrofonu jest taka sobie, jak dla mnie, ale nie jest tragicznie. Kamerka jest niedoświetlona i wyglądasz po prostu źle przez to. Albo kup softboxy i się doświetlaj, albo wywal na razie kamerkę. Pamiętaj, że w dzisiejszych czasach, dobra jakość, w tym kamerki to podstawa i sama kamerka też jest ważna. Tylko kieruj się też zasadą, że lepiej nie wstawić jakiegoś elementu, niż zrobić crap.
5. Tytuły do wymiany. Ani nie są chwytliwe, ani nie ciekawe. Nuda i skomplikowanie.
6. Opisy bez linków do social mediów, bez żadnych fraz kluczowych. Zdaje mi się, że cały kanał jest źle zoptymalizowany pod SEO.
7. Gadka całkiem spoko, wiadomo, że jeszcze się polepszy. Staraj się tylko być bardziej rozrywkowy i wgl zabawiający. YT to show. Dla mnie, po prostu, wieje nudą.

Dobra, z grubsza to tyle, a teraz to ważniejsze info:

Słuchaj, cały format jest przer*chany, jak tylko może być i nikt Ci nie będzie oglądał nudnego LP po kilkadziesiąt minut. Zmiana formatu, bardziej w funny moment, wiele gier. Forest to nisza, przynosił popularność, ale w swoich czasach świetności i to w dobrym wykonaniu i formacie. To jest najważniejsza rada. Lepszy pomysł, lepsze wykonanie i robienie show, bawienie ludzi.

pilar napisał(a):2.Liczba odcinków (w tej chwilli jest ok. 40, typowa seria z tej gry kończy się po 40-60, ja planuję przez lata nagrywać wyłącznie tą grę i na koniec 2019 mieć ich 300)

Quality over quantity. Nic dodać, nic ująć.

Więcej interakcji z widzem i call to action. Musisz ich angażować i tworzyć społeczność. Wciągaj ich do dyskusji/zabawy.

Na koniec, oglądaj popularnych youtuberów i bierz z nich(niestety) przykład, jeżeli chcesz się cieszyć popularnością. Znajdziesz cechy wspólne tych wszystkich ludzi i wcielisz we własny kanał, na pewno to zaplusuje.


Dużo masz do poprawy, dużo pracy przed Tobą. Powodzenia.
polubienia 0 +1
RE: Co ulepszyć w kanale?
Super, od teraz planem mojego kanału jest poprawienie twoich punktów do końca września :) A co do tytułów, TheSebon możesz podać dwa przykłady słabych moich tytułów i zaproponować zamienniki? Postaram się na tej podstawię poprawić resztę
polubienia 0 +1
www
RE: Co ulepszyć w kanale?
Każdy tytuł jest "słaby"*.

Tutaj masz "dobre"* tytuły: https://www.youtube.com/feed/trending

* Tutaj rozchodzi się o to, że nie są one chwytliwe i klikalne. Fajna dawka informacji, ale nikogo nie obchodzi to wszystko, co ty tam piszesz.
polubienia 0 +1
RE: Co ulepszyć w kanale?
AKTUALIZACJA:
1.Jestem w trakcie kontaktowania się z grafikami
2.Za tydzień będę miał 20-30 wyraźnych zdjęć z lustrzanki
3.Zmieniłem nazwę kanału, łatwo mnie wyszukać, zadbałem o SEO
4.Kupiłem mikrofon pojemnościowy Novox Nc - 1 i pop filtr z ramieniem do biurka
5.Zmieniłem wszystkie tytuły (dalej nad nimi pracuję)
6.Pisałem w punkcie "3."
7.Jeżeli chodzi o zabawowy kontent: "Bury Zenek pierwszy raz leci samolotem, kieruje się do swojej ciotki w Arabii Saudyjskiej, spróbować najostrzejszego kebaba." akcja przedstawiona w świecie gry The Forest. Ponad to filmy typu "Dokąd zmierzają WSZYSTKIE pająki w The Forest?" o charakterze ciekawostkowym przedstawione w zabawny sposób.

Zmiany będą widoczne na kanale od następnego poniedziałku.
Będę co jakiś czas aktualizował zmiany na kanale, wracał sprawdzać co jeszcze poprawić i patrzeć ile już poprawiłem. Dalej jestem otwarty na sugestie.
polubienia 0 +1
www