Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Moja pierwsza strona internetowa

Moja pierwsza strona internetowa
Dziubie sobie swoją pierwszą w życiu stronkę internetową i chciałbym uzyskać jakieś opinie o niej. Ja już się w to przez ostatnie prawie 2 miechy tak napatrzyłem, że już sam nie wiem co mam o tym sądzić. Generalnie mam gotowe dwa elementy strony - galerie koszulek drużyn narodowych oraz zakładkę "o mnie". Chciałbym, aby osoby chętne w wolnym czasie weszły na stronę i ją w tych zakładkach przejrzały i wyraziły swoją opinię co im się nie podoba, a co im się podoba. Linki poniżej:

https://tianse17.com/kolekcja/druzyny-narodowe/

https://tianse17.com/o-mnie/

Generalnie to amatorska strona i nie działa mi tam kilka rzeczy tak jakbym chciał, ale nie potrafię wszystkiego sam zrobić. Jednak chciałbym aby ocenić stronę pod względem funkcjonalności, przejrzystości, klarowności poruszania się po niej, sposobie prezentacji koszulek (pod niektórymi z czasem będą pojawiać się jeszcze dodatkowe informacje, opisy lub statystyki) i ogólny odbiór jak na własnoręczny twór. Cała strona jest moją własną koncepcją zrobią na tyle, na ile potrafiłem to zrobić.

Chciałbym usłyszeć opinie i krytykę co idzie w dobrym kierunku, a co w złym i można by było to w przyszłości poprawić (jak np. tą zrąbaną wyszukiwarkę, która źle działa bo wyświetla strony i podstrony, zamiast samych wpisów). Jako amator robiący coś takiego pierwszy raz w życiu nie mam z tym styczności na co dzień i po prostu potrzebuję spojrzenia kogoś z boku. Generalnie tego typu stron w internecie zbytnio nie ma, a jak już są to w jakimś bardzo starym i prostym formacie, dlatego nie miałem się na czym wzorować.

P.S. Póki co galerie z koszulkami są dostępne tylko w polskiej wersji językowej. Zakładka "o mnie" w dwóch językach.

P.S.2 Jeszcze jakbyście mogli zaznaczyć z jakiego urządzenia oceniacie stronę - komputer stacjonarny czy urządzenie mobilne?
polubienia 0 +1

www
RE: Moja pierwsza strona internetowa
Wybacz, że będzie trochę szczupło w opis i po łebkach, ale czas mnie goni:

1. Fajnie, że strona jest responsywna, to zawsze na plus i jest to podstawowy wymóg w dzisiejszych czasach
2. Wszystko na Twojej stronie ładuje się za długo, więc albo serwer w dupie, albo masz nieskompresowane media(obrazki, javascript whatever)
3. "Strona główna", tekst jest przylepiony do prawej strony, zamiast być wyjustowanym, jeżeli to nie wolne miejsce na "coś", no to trzeba to poprawić
4. Nagłówek do zmiany
5. Cały layout jest raczej amatorski, niż profesjonalny
6. Stopka u dołu strony o wieeele za duża
7. Zdjęcia koszulek zrobione pionowo, no tak średnio, reszta zdj już w normalnym ratio jest spoko
8. Czcionka taka see
9. Zakładka "O mnie", przeciętny gość na stronie Ci tego nawet nie zacznie czytać. Jeżeli chodzi o sprawy osobiste, to fajny opis, ale marketingowo i wedle "kodeksu" tworzenia dzisiejszych stron, no to by nie przeszło
10. Nie masz logo, nie masz favicony
11. Fajnie, że masz też angielską wersję strony. Nie wiem, czy to zautomatyzowałeś. Tak, żeby w zależnie od regiony język sam się ustawiał, to by było na duuuży plus dla obcokrajowców. Stronę masz w .com, więc raczej to by pasowało ogarnąć.
12. Wyszukiwarka na stronie, nie powinna być na cały ekran. Zamula też ta wyszukiwarka, nie masz ikony loadingu.


Dużo można poprawić, to tak z grubsza. Jak byś miał bardziej konkretne pytania to wal, bo tak teraz wszystko po kolei wymieniać to ehh, dużo to zajmuje.
polubienia 1 +1
RE: Moja pierwsza strona internetowa
Dzięki, że znalazłeś trochę czasu :)

TheSebon napisał(a):1. Fajnie, że strona jest responsywna, to zawsze na plus i jest to podstawowy wymóg w dzisiejszych czasach

Szukałem takiego szablonu, aby w sobie sam z siebie responsywność posiadał xD

TheSebon napisał(a):2. Wszystko na Twojej stronie ładuje się za długo, więc albo serwer w dupie, albo masz nieskompresowane media(obrazki, javascript whatever)

Też to zauważyłem. Czas dostępu jest zbyt długi, ale nie wiem jak to zmienić. Serwer i domenę kupiłem w home.pl i tak w zasadzie jest od początku. Obrazki są małe. Po zmniejszeniu ważą 200-350kb, gdzie większość to 250-300kb (mowa o zdjęciach koszulek i to są najcięższe rzeczy na stronie).

TheSebon napisał(a):3. "Strona główna", tekst jest przylepiony do prawej strony, zamiast być wyjustowanym, jeżeli to nie wolne miejsce na "coś", no to trzeba to poprawić

Mówisz o widgetach po prawej stronie które są na stronie głównej?

TheSebon napisał(a):4. Nagłówek do zmiany

Kiedyś chciałbym tam umieścić logo jak będę je kiedyś posiadać. Z braku laku póki co umieściłem po prostu napis Tianse17.

TheSebon napisał(a):5. Cały layout jest raczej amatorski, niż profesjonalny

Noooo wiadomka, w końcu na nic innego kogoś takiego jak ja nie stać :D

TheSebon napisał(a):6. Stopka u dołu strony o wieeele za duża

Taką ma szablon i z tym nic nie mogę zrobić. Kiedyś tam będą loga stron partnerskich i będzie jeszcze większa ;p

TheSebon napisał(a):7. Zdjęcia koszulek zrobione pionowo, no tak średnio, reszta zdj już w normalnym ratio jest spoko

Bieda wersja. Nie mam aparatu i cykam telefonem. Dostępna opcja to 16:9. Kiedyś chciałbym kupić aparat, manekiny i jakieś tło. Wtedy w ratio 4:3 mógłbym wszystkie zrobić w poziomie, bo te w pionie mi także nie odpowiadają.

TheSebon napisał(a):8. Czcionka taka see

Zwykły Arial bodajże. Standardowo i bez udziwnień. Póki co to chyba jeden z najmniejszych problemów :P

TheSebon napisał(a):9. Zakładka "O mnie", przeciętny gość na stronie Ci tego nawet nie zacznie czytać. Jeżeli chodzi o sprawy osobiste, to fajny opis, ale marketingowo i wedle "kodeksu" tworzenia dzisiejszych stron, no to by nie przeszło

Wiem, ale kieruję stronę w konkretne grono odbiorców. Jeśli chodzi o teksty które tam będą się pojawiać to... powiedzmy, że ten opis jest bardzo przeciętnej długości :D Chciałem gdzieś takie info zamieścić. Nie wiedziałem gdzie. I ja nie potrafię krótkich tekstów pisać. Taka moja cecha charakterystyczna. Będzie bardzo wiele długich tekstów u mnie na stronie.

TheSebon napisał(a):10. Nie masz logo, nie masz favicony

Zgadza się, dlatego nie ma go w nagłówku.

TheSebon napisał(a):11. Fajnie, że masz też angielską wersję strony. Nie wiem, czy to zautomatyzowałeś. Tak, żeby w zależnie od regiony język sam się ustawiał, to by było na duuuży plus dla obcokrajowców. Stronę masz w .com, więc raczej to by pasowało ogarnąć.

Generalnie chyba udało mi się to zrobić. Strona ma wykrywać domyślny język przeglądarki i jeśli jest to polski to rzucić polską stronę, a jeśli każdy inny to wyświetlić angielską. Wysłałem koledze z Anglii link do strony głównej (polskiej), on otworzył u siebie na telefonie link i mu otworzyło stronę główną w wersji angielskiej. Chyba to działa, chociaż sam jestem ciekaw jak będzie z kimś z kraju np. niemieckojęzycznego. Nie mam z kim wytestować.

TheSebon napisał(a):12. Wyszukiwarka na stronie, nie powinna być na cały ekran. Zamula też ta wyszukiwarka, nie masz ikony loadingu.

To domyślna wyszukiwarka wordpressa. Taki format ma już w tym szablonie. Generalnie jest do bani i do zmiany. Może kiedyś się doszkolę na tyle, aby ją zmienić na jakąś sensowną z opcją podpowiadania wyników i wyszukiwania tylko kategorii i tagów. Taką bym chciał.
polubienia 1 +1

www
RE: Moja pierwsza strona internetowa
Od siebie dodam, że z justowaniem trzeba uważać, ostatnimi czasy są problemy z tym na niektórych urządzeniach, np Noki, gdzie aspect raratio wynosi 2:1. Dlatego u mnie albo jest od lewej, albo wycentrowane.
polubienia 0 +1

www
RE: Moja pierwsza strona internetowa
U mnie na widgety nie mam wpływu i te po prawej stronie wyrównują do prawej. Generalnie byłem kiedyś mocnym zwolennikiem justowania, ale niedawno przeprowadziliśmy dyskusję wewnętrzną z osobami którzy pracują w formie redaktorów i zdecydowana większość opowiedziała się za tym, żeby tekstu w dzisiejszych czasach na stronach internetowych nie justować. Cóż... Sam nie do końca rozumiem skąd to się bierze i dlaczego. Taka moda?
polubienia 0 +1

www
RE: Moja pierwsza strona internetowa
Tianse napisał(a):dlaczego. Taka moda?

Pewnie stąd, że różne przeglądarki, różne systemy = różny efekt końcowy.
polubienia 0 +1
RE: Moja pierwsza strona internetowa
Całkiem możliwe. Moje spojrzenie kończy się na efekcie wizualnym, a jak ktoś ma szersze spektrum wiedzy to widzi właśnie takie aspekty :)
polubienia 0 +1

www
RE: Moja pierwsza strona internetowa
Wprowadzam kolejną rzecz, którą planowałem od początku. Informacje i statystyki dla koszulek. Pierwsza wersja wygląda w ten sposób:

https://tianse17.com/arsenal-fc-2014-15-home/

Po prawo od tabeli statystyk jest miejsce na Ciekawostki. Jeśli więc będą jakieś informacji takie typu "wygrali trzy ostatnie mecze i się utrzymali" albo "wersja niekomercyjna, nigdy nie było możliwości jej kupić w sklepie" to będą tam umieszczane.

Najwięcej problemów sprawiła dolna tabela, czyli rozgrywanych meczów. Na PC było ok, ale na urządzaniach mobilnych nie była w żaden sposób responsywna i robiła się lipa - szerokość kolumny na 1 literkę. Uporałem się z tym za pomocą kolejnych wtyczek i takie tam co poznajdowałem. Jeśli mogę prosić, to obczajcie co o tym sądzicie, koniecznie sprawdźcie jak to wygląda na urządzeniu mobilnym i dajcie znać co jest do zmiany, dwuznaczne, czego nie rozumiecie itd.

P.S. Jak ktoś ma tablet, to prosiłbym o screena tej dolnej tabeli (rozegranych meczów w koszulce), bo jestem ciekawy jak wygląda na tablecie. Nie mam, żeby sobie podejrzeć. Wiem tylko jak wygląda na PC i telefonie.
polubienia 0 +1

www
RE: Moja pierwsza strona internetowa
Zdecydowanie lepiej to wygląda. Jeżeli chcesz sprawdzać rozdzielczości to wystarczy otworzyć przeglądarkę w trybie okienka i zwęzić ją. Warto też skorzystać z opcji "zbadaj element" i możesz przełączyć tryb wyświetlania na moblie.

I pochwalę się progresem na mojej witrynie: https://quitedark.pl
polubienia 1 +1

www
RE: Moja pierwsza strona internetowa
@Cigar, fajny progres zrobiłeś i to nie tylko na stronce.

@Tianse, próbuj metody, którą podał Cigar. Zawsze się tak robi, żeby sprawdzić, czy to dobrze działa. Zmniejszasz okno i tyle.
polubienia 0 +1