Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Gry dla youtuberów

Gry dla youtuberów
Cześć.

Nagrywam od jakiegoś czasu na youtube i osiągnąłem  już 10 k subów zauważyłem że dużo youtuberów
dostaje gry do recenzji w wersji prasowej.

Nie ukrywam że sam chciałbym takie otrzymać i teraz nasuwa się pytanie :)

Ja muszę się zgłosić do danej firmy czy oni do mnie się odezwą ?
polubienia 0 +1
RE: Gry dla youtuberów
Kar92 napisał(a):Ja muszę się zgłosić do danej firmy czy oni do mnie się odezwą ?

Jakbyś był duży to oni, albo Twój menago etc. Przy takim kanale to możesz prosić, a zapewne oleją.
polubienia 0 +1
RE: Gry dla youtuberów
Kwestia konkurencji. Nie wiem co dokładnie nagrywasz, ale jeśli są to np. strategie i większych kanałów z daną tematyką gier jest tylko 5 w Polsce, to jest duża szansa, że ktoś nawiąże z Tobą kontakt. Jeśli nagrywasz gry pokroju "najnowszy hit" to takich YT'berów jest tysiące, więc w hierarchii jesteś tak daleko, że nikt się nie odezwie. Przeanalizuj rynek i swoją pozycję na nim. Jeśli jesteś gdzieś daleko, to sam próbuj się kontaktować, tylko od razu używaj jakiś dobrych argumentów typu szybki rozrost w ostatnim czasie, duże zaangażowanie widzów więc to do nich dotrze, zagwarantowanie pewnego poziomu merytoryki i jakości itd. Jeśli napiszesz "cześć, mam 10k subów i chciałbym abyście mi dali grę tak jak innym", to nawet nie odpiszą :P
polubienia 0 +1

www
RE: Gry dla youtuberów
Ilość widzów praktycznie nie ma znaczenia, ilość oglądających już bardziej. Kiedy możesz liczyć na coś takiego? Ano wtedy kiedy naprawdę pokażesz firmie, że będą mieli z tego zysk, że to będzie dla nich reklama, że jakiś % Twoich widzów kupi ten produkt. Zazwyczaj przy takim marketingu, przy określonym odbiorcy liczy się, że 5-20% widzących reklamę będzie zainteresowana realnym kupnem. Jeśli uznają, żę w Twoim przypadku jest to możliwe - dostaniesz prasówkę. Nie musisz być wielkim youtuberem. 

Dodaj też do tego kontakty, powiązania i znajomośći. Wielu YouTuberów dostaje gry przez tylko i wyłącznie koneksje, nie osięgnięcia. 

Ja często ogrywam przedpremierówki i prasówki, a większość wydawców nawet nie wie, że mam kanał. :P


PS. Z doświadczenia wiem, że robią to albo zewnętrzne agencje albo dział marketingu w firmie, więc i tak nikt tego nie weryfikuje.
polubienia 0 +1

www