Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wolny czas a widownia

Wolny czas a widownia
Witam, Chciałbym się co nieco dowiedzieć oraz przeczytać wasze zdanie odnośnie zdobywania widzów. Jestem świeżakiem i to konkretnym. Mam nowy kanał na którym chcę nagrywać kontent zagrajmy oraz streamować różne gry ( multi, singleplayer ). Aktualnie mam sporo czasu wolnego ale wrzucam po jednym filmie dziennie oraz zamierzam codziennie wieczorami głównie streamować CS:GO. Mam czasu na tyle aby spamować filmami jednak nie wiem czy jest sens bo gdy wrócę do pracy i tak tego czasu będę miał mniej a chciałbym i wtedy utrzymać aktualną częstotliwość wrzucania filmów oraz streamów. Pytanie moje brzmi tak - Co poradzilibyście mi jako świeżakowi oraz w jaki sposób mogę poświęcić wolny czas na zdobywanie widowni? Zaznaczam, że nie mam jej w ogóle więc chciałbym cokolwiek móc zrobić aby ją nabyć w jakikolwiek sposób. 

Dziękuje serdecznie za porady i odpowiedzi, Pozdrawiam!
polubienia 0 +1

RE: Wolny czas a widownia
Na pewno lets playe sobie odpuść szkoda czasu, jeśli masz ogarnięte mikro i OBSa to streamuj tyle ile uważasz, ale najlepiej o jednej porze i konkretne dni. Jak masz mocnego PC ogrywaj nowsze tytuły chyba ,że chcesz się skupić na CSie. To wstawki z np. offstreamu jakieś serię zabójstw będą spoko. Jak nie wiesz co nagrywać to sprawdzaj zainteresowanie tytułem i co ludzie szukają z tym zwiazanego w Google trends. Fajnie też jakieś vlogi jest wrzucić. No krótko mówiąc musisz mieć plan. Wymyśl sobie projekt i prowadź go przez np. pół roku, ale lets playe pogrzebią kanał i ukryją.
EDIT
Jeśli jesteś graczem skillowym to już jest nieźle.
Moje rady dla świeżaka?
- Nie udostępniaj wideo/filmów codziennie żeby był ruch i widzowie wchodzili w powiadomienia inaczej pogrzebiesz kanał
- sprawdzaj co w danym czasie ludzie szukają w Google trends, zwiększysz szanse na szybsze zdobycie widzów. Jeśli będziesz spoko to będą przychodzili dla Ciebie.
- staraj się mieć bardzo dobrze ogarnięte mikro, ćwicz głos, dykcję, wyraźnie mówienie (jest to moim zdaniem najważniejsze)
- odtwarzaj swoje nagrania, słuchaj siebie, wyłapuj błędy i je poprawiaj. I przy okazji sprawdzaj jak Cię słuchać na słuchawkach np. z telefonu i takich zwykłych do PC
- pomyśl, zrób plan , napisz na kartce to chcesz tworzyć (jak już będziesz miał koło stu pomysłów to wtedy nagrywaj)

Jak chcesz się dowiedzieć więcej czegoś o nagrywaniu, prowadzeniu mogę Ci polecić 2 książki z których sam zaczerpnąłem i nawet pomogło.
polubienia 0 +1

RE: Wolny czas a widownia
Bardzo dziękuje za porady, na taką odpowiedź właśnie liczyłem. Patrząc na to co mówisz i aktualne statystyki nagrywanie let's playów faktycznie nie ma sensu nikt na to nie wchodzi klikalność jest minimalna. Skupie się zatem na streamowaniu. w CS:GO jestem faktycznie dobrym graczem patrząc na innych graczy i ilość godzin. Jest to zresztą moja najbardziej skillowa gra od zawsze. Jeżeli chodzi o wstawki czy youtube studio mi to pozwoli? Streamuje w 1440p, żeby łapał mi kodek vp9 więc czy w studio po live będę mógł wycinać momenty czy muszę nagrywać całego live na dysk potem ręcznie to robić?
polubienia 0 +1

RE: Wolny czas a widownia
Będziesz musiał jednocześnie nagrywać całego live na dysk i w postprodukcji powybierać sam najlepsze momenty. Ewentualnie po live albo w komentarzu oznaczyć najlepsze akcje, gdzie każdy sobie zobaczy. YouTube Studio nie daje możliwości zapisania fragmentu jako nowy film. Powycinać(usunąć) fragmenty okej ale żeby zrobić to jako osobny film to nie. Ostatnio sam szukałem dla Siebie takiej opcji, ale nie znalazłem.
polubienia 0 +1