Sceny w obs

Sceny w obs
Witam mam pytanie odnośnie scen w obs do streamów na twitchu. Zerknijcie na moje sceny czy to wszystko może tak zostać jak jest ? praktycznie w jednej scenie mam alerty , muzyke w tle , mikrofon , i grę.

[Obrazek: PDyWgj.jpg]

Zauważyłem że gra musi być na dole , jeżeli dam ją na samą górę , wówczas alerty się nie wyświetlają. Na innych scenach mam tylko czat i kamerkę i w ostatniej zaraz zaczynamy z licznikiem. Pytam bo widzę wiele różnych poradników, i niektórzy zalecają wszystko w jednej scenie a inni gameplay osobno. Tylko jak wówczas mają działać alerty skoro ktoś w jednej scenie ma tylko gameplay ?
polubienia 0 +1

www
RE: Sceny w obs
Ja mam 5 scen

Start stream (pokaz slajdów, miniatury filmów które proponuje, tło które ma 50%krycia, i godzina start, muzyka)
poczekalnia (ruchome tło, Przechwytywanie ekranu, czat ,kamerę, mikrofon, dźwięki etc.)
Gra (overlay, Przechwytywanie okna/gry, kamera, licznik widzów, top donate , cel no dzwieki etc.)
Zakończenie (Napis koniec, pokaz slajdów ten sam co w pierwszej scenie, lista wspieracjych, muzyka)
Vlog (kamera na Cały ekran, dźwięki etc

Do każdej sceny są alert subskrypcji/follow, alert donate i inne powiadomienia)

Co do ustawień to fakt, na samej górze to mamy rzeczy na wierzchu to co niżej jest przykrywane przez te wyżej więc trzeba sobie to poustawiać i sprawdzić czy coś czegoś nie zasłania całkiem.
Jedni mają all w jednej scenie
Niektórzy dzielą sceny pod konkretne gry (moim zdaniem dużo roboty i szkoda czasu) chyba że prowadzi t grę w innej formie niż tylko gameplay. Np. wywiad, komentarz turnieju itp.

Jak dla mnie masz spoko to ustawione.

Możesz na sam dół dać tapetę jakąś żebyś nie miał czarnego ekranu albo źródło danych i dać ruchome tło (format chyba avi czy mov albo wma nie pamiętam )
polubienia 1 +1