Nagrywanie gry (oprogramowanie)

Z Zagrajpedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Spis treści

W emulatorze/grze vs. zewnętrzny program

Niektóre emulatory/gry umożliwiają nagrywanie materiału bezpośrednio w nich. Zazwyczaj będzie to bardzo szybko działało. Wadą jest, że nagrywając oddzielnie dźwięk może pojawić się desynchronizacja. Zdaża się tak w wypadku gdy gra nie działa w czasie rzeczywistym, czyli nie uwzględniania czasu renderowania następnej klatki. Dlatego też, trzeba bardzo dobrze przetestować, czy spowolnienia animacji pokazują się na filmach. Jeżeli nie, pozostaje jedynie dogranie komentarza lub przerzucenie się na zewnętrzny program nagrywający.

Uniwersalne ustawienia

Framerate (FPS)

30fps - sensowne optimum. Co prawda oko widzi film jako płynny już od około 25fps, jednakże mamy ten mały zapas, by nie balansować na samej krawędzi. Wyższe ustawienia zwiększają odpowiednio (np. 60fps - dwukrotnie) objętość filmu na dysku. Może to doprowadzić do spowolnienia samej gry. Zwiększenie jest użyteczne dla spowolnień (raczej rzadko używana rzecz). Jeśli nagrywamy programem, który najczęściej zmienia ilość klatek w grze do ilości klatek w filmie (np. Fraps) - niektóre gry mogą chodzić zauważalnie lepiej przy wyższych wartościach fps (np. na silniku Quake III Arena, gdzie konkretna ilość klatek daje zauważalne przyspieszenie poruszania się).

Full-size vs. half-size

Nagrywanie half-size będzie miało jakość i wydajność gorszą niż nagrywanie full-size ze zmniejszoną rozdzielczością, więc zupełnie odpada.

Programy

Nazwa Cena Nagrywanie pulpitu Nagrywanie oddzielne 2 urz. audio
Fraps $37, darmowy z ograniczeniami w Win7 nie
Camtasia $285, trial 30 dni tak nie
HyperCam 2.x 0
HyperCam 3.x 30€
WeGame $70/rok
GameCam V2 $30
GameCam Xpress $20
Bandicam $39
PlayClaw $30, darmowy z watermarkiem
Dxtory ¥3,600 = ~140zł, darmowy z watermarkiem nie tak
Mirillis Action! 90zł (licencja domowa), 140zł (komercyjna), trial 30 dni tak tak
Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
Drukuj lub eksportuj