Dzwięk oddychania w mikrofonie

Music  Dzwięk oddychania w mikrofonie
Witam, posiadam mikrofon superlux e205u i mam z nim mały problem  :( Tak jak z jakimiś szumami i innymi pierdołami byłem w stanie się uporać tak z odgłosem oddychania (a dokładniej zaciąganiem powietrza) nie mogę Sobie poradzić. Wcześniej RTX Voice mniej wiecej to ogarniał ale przestał działać  ;( Posiadam popfiltr a sam mikrofon jest oddalony odemnie o jakieś 20-30cm. Jakieś rady? Z góry dziękuje  :D
polubienia 0 +1
RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
Masz jakieś wzmocnienie dźwięku (wydajności mikro) w filtrach bądź też w systemowych ustawieniach dźwięku. Bo najczęściej za to odpowiada bramka szumów jeżeli Ci jest to potrzebne do konkretnego programu z którego korzystasz to napisz.
polubienia 1 +1

RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
Głównie używam OBS'a gdzie używam tłumienia hałasu i bramki szumów. Jeśli chodzi o bramke szumów nie używam jej nazbyt agresywnie bo zdarzało się ucinanie pojedynczych liter w mojej wymowie. Niestety odgłos zaciągania powietrza jest dość głośny i ciężko oddzielić to od mojego głosu. Sam w Sobie mikrofon w systemie jest ustawiony na 82 (+20db).
polubienia 0 +1
RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
wyłącz te wzmocnienie (+20) i sprawa rozwiązana, mikrofon bliżej ust. Później popraw bramkę, tłumienie hałasu daj na automat lub -12 ~- 8 i będzie dobrze. W takich mikrofonach niezdrowo jest dawać boost.
polubienia 1 +1

RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
To jak w takim razie powinienem to ustawić ?  oO Wiadomo, że na zero ustawić nie mogę bo w tedy nie wyłapuje dzwieku  Huh Obniżyłem trochę ale dalej po za tym, że całość była cichsza nic się nie zmieniło, testowałem to gdzieś na odległości 10cm od mikrofonu.


Obrazek: ov7diZn.png
polubienia 0 +1
RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
Bramka szumów - próg otwarcia ustaw w granicach aktywacji przez twój głos. Z reguły jest to -22 ~ -27. Próg odcięcia daj 10-12 pkt do tego co ustawisz w progu otwarcia n. Próg otwarcia -26, próg zamknięcia -38.
Poziom mikrofonu lepiej daj na 0 bo to przez to masz tak nie inaczej. Lepiej w obs z pomocą kompresora ustawić sobie głośność nagrywania.
I pytanie co to masz za mikrofon. I czy jest możliwość posłuchania Ciebie gdzieś? Jak tak to zapodaj link. Pozdrawiam
polubienia 1 +1

RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
Mikrofon to superlux e205u, już trochę stary i patrząc na aktualną półkę cenową koło 200zł słaby ale jednak nie chciał bym się go jeszcze pozbywać a póki można wyciągnąć z niego ile się da. Z bramką szumów jeszcze trochę się pobawiłem i jako tako daje to radę. Jeśli chodzi o mikrofony za dużej wiedzy nie posiadam jednak widzę, że poziomu mikrofonu nie mogę dać na zero bo w tedy nic nie słychać (całkowita cisza). Widziałem trochę w sieci, że mikrofony w systemie potrafią mieć osobno to podbicie i poziom ale jednak u mnie tak nie ma jak widać na powyższym screanie. 
A co do kompresora ostatnio też próbowałem go używać ale byłem mega niezadowolony z jakości dźwięku, wydawał mi się mega sztuczny (użyłem do tego jakiejś wtyczki polecanej przez pewnego youtubera).

[Obrazek: aGNQwFY.png]

Tutaj podam link do jednego z moich materiałów, z samej jakości dźwięku jako tako byłem tutaj zadowolony ale co jakiś czas słychać to upierdliwe zaciąganie się powietrzem (tutaj poziom mikrofonu jak dobrze pamiętam był ustawiony na 75). 

https://www.youtube.com/watch?v=KwNzdw2kV5s
polubienia 0 +1
RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
Wyłącz Reacomp bo zbyt mocno boostuje głos lepiej jest korzystać ze zwykłego kompresora moim zdaniem. Poprawić jakość możesz jeszcze przez przybliżenie mikrofonu. Masz spoko głos, dobrze brzmisz jak dla mnie jest ogólnie okej, ale poprawić możesz poprzez wyłączenie Reacomp, ustawiając normalny kompresor i trzymać mikro blisko ust. tak 5-10cm.
polubienia 1 +1

RE: Dzwięk oddychania w mikrofonie
Faktycznie przy zwykłym kompresorze z obsa mam wrażenie, że dzwięk ma mniej zniekształceń i jest bardziej naturalny. Przy twojej pomocy i lekkiej kombinacji myślę, że trochę udało mi się to poprawić i rozwiązać większość problemów. Dzięki za pomoc i temat mogę uznać za zamknięty ^^
polubienia 0 +1